0

صعود مدافع عنوان قهرمانى در مرحله نخست رقابت هاى دیویس کاپ

? رقابت هاى دیویس کاپ در مرحله اول گروه جهانى با صعود فینالیست هاى سال ٢٠١٧ همراه بود.
تیم ملى تنیس فرانسه مدافع عنوان قهرمانى که ١٨ دوره تجربه حضور در فینال مسابقات دیویس کاپ را دارد در مرحله یک چهارم نهایى با تیم ملى تنیس ایتالیا دیدار خواهد کرد، پیش از این آنها ده دیدار داشته اند که سهم هرکدام پنج پیروزى بوده است.
آخرین دیدار این دو تیم در سال ١٩٩۶ در مرحله نیمه نهایى گروه جهانى بود که فرانسه با نتیجه ٢-٣ پیروز شد و در آن سال نیز قهرمان مسابقات دیویس کاپ شد.
پیش بینى مى شود در تیم ملى ایتالیا شاگردان کورادو بارازوتى در مرحله یک چهارم نهایى کار آسانى را در برابر شاگردان یِنیک نواه نداشته باشند.

دیگر تیم هاى صعود کننده از مرحله اول اسپانیا و آلمان هستند که در یک چهارم نهایى رقابتى جذاب و دیدنى رو از آنها شاهد خواهیم بود، اسپانیا و آلمان در مرحله اول به ترتیب بریتانیا و استرالیا را از پیش روى خود برداشتند و براى هفدهمین بار به مصاف هم خواهند رفت.
مایکل کولمن سرمربى تیم ملى تنیس آلمان با در اختیار داشتن بازیکنان جوان خود این امید را دارد تا به مرحله نیمه نهایى صعود کنند.
و اما در نیمه پایین جدول تیم هاى بلژیک – ایالات متحده و قزاقستان – کرواسى در مرحله یک چهارم نهایى با یکدیگر دیدار خواهند داشت.
تیم ملى تنیس بلژیک تا کنون سه دوره فینالیست رقابت هاى دیویس کاپ بوده است و به مصاف تیم ایالات متحده خواهد رفت، تیم ایالات متحده این روز ها بازیکنان جوان و آینده دارى را در خود میبیند و باید منتظر ماند و دید که آیا جیمى کاریر از بازیکنانى همچون تیافو، فریتز، یانگ، دونالدسون، سندگرین، جانسون و جک ساک که همه آنها در بین ١٠٠ بازیکن اول جهان قرار دارند آیا استفاده خواهد کرد و این تیم که پر افتخارترین تیم در مسابقات دیویس کاپ هست به دوران اوج خود باز خواهد گشت یا خیر..

دو تیم دیگرى که در این مرحله دیدار خواهند داشت قزاقستان و کرواسى هستند که این نخستین دیدار آنها در مسابقات دیویس کاپ مى باشد.
تیم ملى تنیس کرواسى یک قهرمانى و نایب قهرمانى را در کارنامه خود دارد و باید دید که شاگردان دوسکاریاف که در مرحله اول تیم تنیس سوئیس را حذف کردند در برابر کرواسى چه نمایشى را خواهند داشت.

✍? امیرحسین صالحى
کمیته پژوهش تنیس استان تهران

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *