صعود مدافع عنوان قهرمانى در مرحله نخست رقابت هاى ديويس كاپ

0
1338

? رقابت هاى ديويس كاپ در مرحله اول گروه جهانى با صعود فيناليست هاى سال ٢٠١٧ همراه بود.
تيم ملى تنيس فرانسه مدافع عنوان قهرمانى كه ١٨ دوره تجربه حضور در فينال مسابقات ديويس كاپ را دارد در مرحله يك چهارم نهايى با تيم ملى تنيس ايتاليا ديدار خواهد كرد، پيش از اين آنها ده ديدار داشته اند كه سهم هركدام پنج پيروزى بوده است.
آخرين ديدار اين دو تيم در سال ١٩٩٦ در مرحله نيمه نهايى گروه جهانى بود كه فرانسه با نتيجه ٢-٣ پيروز شد و در آن سال نيز قهرمان مسابقات ديويس كاپ شد.
پيش بينى مى شود در تيم ملى ايتاليا شاگردان كورادو بارازوتى در مرحله يك چهارم نهايى كار آسانى را در برابر شاگردان يِنيك نواه نداشته باشند.

ديگر تيم هاى صعود كننده از مرحله اول اسپانيا و آلمان هستند كه در يك چهارم نهايى رقابتى جذاب و ديدنى رو از آنها شاهد خواهيم بود، اسپانيا و آلمان در مرحله اول به ترتيب بريتانيا و استراليا را از پيش روى خود برداشتند و براى هفدهمين بار به مصاف هم خواهند رفت.
مايكل كولمن سرمربى تيم ملى تنيس آلمان با در اختيار داشتن بازيكنان جوان خود اين اميد را دارد تا به مرحله نيمه نهايى صعود كنند.
و اما در نيمه پايين جدول تيم هاى بلژيك – ايالات متحده و قزاقستان – كرواسى در مرحله يك چهارم نهايى با يكديگر ديدار خواهند داشت.
تيم ملى تنيس بلژيك تا كنون سه دوره فيناليست رقابت هاى ديويس كاپ بوده است و به مصاف تيم ايالات متحده خواهد رفت، تيم ايالات متحده اين روز ها بازيكنان جوان و آينده دارى را در خود ميبيند و بايد منتظر ماند و ديد كه آيا جيمى كارير از بازيكنانى همچون تيافو، فريتز، يانگ، دونالدسون، سندگرين، جانسون و جك ساك كه همه آنها در بين ١٠٠ بازيكن اول جهان قرار دارند آيا استفاده خواهد كرد و اين تيم كه پر افتخارترين تيم در مسابقات ديويس كاپ هست به دوران اوج خود باز خواهد گشت يا خير..

دو تيم ديگرى كه در اين مرحله ديدار خواهند داشت قزاقستان و كرواسى هستند كه اين نخستين ديدار آنها در مسابقات ديويس كاپ مى باشد.
تيم ملى تنيس كرواسى يك قهرمانى و نايب قهرمانى را در كارنامه خود دارد و بايد ديد كه شاگردان دوسكارياف كه در مرحله اول تيم تنيس سوئيس را حذف كردند در برابر كرواسى چه نمايشى را خواهند داشت.

✍? اميرحسين صالحى
كميته پژوهش تنيس استان تهران

LEAVE A REPLY