قهرمانی راجر فدرر در مسابقات اشتوتگارت و بازگشت به صدر رده‌بندی جهانی

0
1718

قهرمانی راجر فدرر در مسابقات اشتوتگارت و بازگشت به صدر رده‌بندی جهانی

راجر فدرر با پیروزی برابر میلوس رائونیچ، فاتح مسابقات مرسدس کاپ شد و ۱۸ـمین قهرمانی خود در زمین‌های چمن را به‌دست آورد.

روز گذشته دیدار پایانی مسابقات ۲۵۰ امتیازی اشتوتگارت در آلمان بین راجر فدرر و میلوس رائونیچ برگزار گردید و در پایان تنیس‌‌باز سوییسی توانست در دو ست متوالی (۶-۷ ۴-۶) حریف کانادایی خود را شکست دهد و به مقام قهرمانی مسابقات دست یابد.

اسطوره‌ی سوییسی که پس از حدود سه ماه به میادین بازگشته است، با قهرمانی در اشتوتگارت توانست ۹۸ـمین جام دوران ورزشی خود را بالای سر ببرد. او پیش از این با راه‌یابی به فینال این مسابقات، صدرنشینی‌اش را در رده‌بندی جدید قطعی کرده بود. این برای سومین بار است که در رقابت‌های این فصل، فدرر موفق‌ می‌شود صدر جدول را از نادال پس بگیرد.

تنیس‌باز اهل بازل که اولین قهرمانی خود در اشتوتگارت را تجربه می‌کرد، پس از قهرمانی به خبرنگاران گفت: «بسیار خوشحال هستم. بازی فینال خوبی بود. با توجه به این‌که مدتی بازی نکرده بودم، در طول تورنمنت خیلی خوب ظاهر شدم. بازگشت خیلی خوبی برایم محسوب می‌شود. شاید در امتیازات مهم اندکی بهتر کار کردم. بالاخره در اشتوتگارت به قهرمانی رسیدم که خب واضح است بسیار خوشحال هستم.»

قهرمان آزاد استرالیا ۲۰۱۸ حالا با این قهرمانی، در ۱۳ فصل از ۱۵ فصل گذشته توانسته حداقل ۳ عنوان قهرمانی در کارنامه‌ی خود به ثبت برساند.

فدرر علاوه بر کسب ۲۵۰ امتیاز از این رقابت‌ها، ۱۱۷/۰۳۰ یورو جایزه‌ی نقدی مسابقات و یک دستگاه خودروی مرسدس بنز را با خود به خانه برد. رائونیچ نیز با دریافت ۱۵۰ امتیاز و ۶۱/۶۳۵ یورو به کار خود در این تورنمنت پایان داد.

در مسابقات ۲۵۰ امتیازی سرتوخونبوس در هلند نیز ریشار گسکه‌ در یک فینال تمام‌فرانسوی موفق شد ژرمی شاردی را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. (نتیجه: ۶-۷ ۳-۶) این ۱۵ـمین قهرمانی گسکه در رقابت‌های تور حرفه‌ای تنیس مردان به حساب می‌آید.

اضافه می‌شود فدرر این هفته در مسابقات ۵۰۰ امتیازی هاله برای دفاع از عنوان قهرمانی خود به میدان خواهد رفت.

LEAVE A REPLY